Аліменти без розірвання шлюбу

Не всі громадянці України знають, що на підставі норм законодавства України передбачено стягнення аліментів і у разі, якщо особи ще  знаходяться у шлюбі

Згідно ст. 180 Сімейного кодексу України в обов’язок батьків входить зміст своїх дітей, які не досягли повнолітнього віку, при цьому і батько, і мати мають рівні права та обов’язки по відношенню до своєї дитини. Батьківські права зберігаються за ними як в період спільного життя, так і після розірвання шлюбу, з чого випливає, що заява на виплату аліментів можна подати, як після розлучення, так і в період шлюбу. Адже непоодинокі випадки, коли спільне життя з людиною стає нестерпним, а оформити розлучення, в силу збігу обставин, не надається можливим. Якщо чоловік або дружина не бажають утримувати своїх неповнолітніх дітей, то стягнення аліментів відбувається в судовому порядку, при цьому абсолютно не важливо, знаходяться батьки у шлюбі чи ні. Відповідно до законодавства можливо вимагати матеріальну допомогу і на додаткові витрати, пов’язані, наприклад, з лікуванням дитини або його навчанням, а не тільки із загальним змістом.

Слід пам’ятати, що відповідно до ст.ст. 84, 86, 90 Сімейного кодексу України чоловік і дружина повинні матеріально утримувати  і один одного, а не тільки своїх дітей. У разі незгоди одного з подружжя матеріально підтримувати другого з подружжя виплати аліментів відбуваються в судовому порядку.

Правом на отримання аліментів мають:

  • дружина в період вагітності і протягом 3-х років після народження дитини;
  • непрацездатний чоловік / дружина;
  • чоловік / дружина, що доглядає за дитиною – інвалідом.

Подача позовної заяви на отримання аліментів без розлучення відбувається за тим же принципом, як і подача заяви на аліменти після розірвання шлюбу.

У будь-якому випадку, кваліфікована допомога фахівців допоможе не тільки правильно скласти позовну заяву, але і підготувати необхідні документи для надання їх в суд на отримання аліментів у період шлюбу.