Специфіка встановлення податкової бази ПДВ на ліки в Україні

Державна фіскальна служба циркулярним листом від 13/11/14 №6804 / 6 / 99-99-19-03-02-15 інформувала про методологію визначення податкової бази ПДВ на медичні препарати за оновленими правилами від 01/01/15.

Співробітники наглядового органу інформували, що Закон від 31/07/14 №1621-VII «Про внесення змін до Податкового кодексу та деяких інших законодавчих актів» встановлює, що з 01/01/15 оподатковуваний база ПДВ для операцій по товарах і / або послуг повинна бути не нижчою за ціну покупки неоподатковуваних товарів і послуг. Виняток становлять:

  • товари і послуги, що знаходяться під режимом державного регулювання ціни;
  • природний газ населенню.

Ст. 13 Закону від 21/06/2012 № 5007 «Про ціни і ціноутворення» встановлює, що регулювання цін в державі здійснюється Кабінетом міністрів, органами виконавчої влади, місцевого самоврядування за компетенцією.

Зокрема:

  • встановлено обов’язкові для використання суб’єктами господарської діяльності фіксовані та граничні ціни, максимальні рівні торгової націнки і винагороди за поставку, граничні норми рентабельності, величина знижок і додаткової доплати, в т.ч. понижуючих коефіцієнтів.
  • ініціюється процедура декларування коливань цін і / або обліку цінових показників.

Тобто, з початку січня ц.р. оподатковуваний база ПДВ для операцій з ліками, ціни на які регулюються одним із зазначених вище методів, введених Законом № 5007, буде обчислюватися на основі вартості цих лікарських засобів на підставі договору поставки з урахуванням механізмів держрегулювання.