Узаконення самобуду

Самобуд – будівництво нерухомості без спеціального дозволу державних органів.

На жаль, в нашій країні часто набагато дешевше і швидше узаконити вже побудований самобуд, ніж пройти всі процедури для отримання дозволу на будівництво.

Вартість послуг з узаконення самовільної забудови – від 8000 грн.

На вартість і терміни надання цієї послуги і послуги залежить від площі будівлі, наявність порушень будівельних норм в процесі будівництва споруди, ступінь готовності до експлуатації.

Увага. Інформація про майбутні штрафи !!!

Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності та вдосконалення державного регулювання у сфері містобудівної діяльності» від 22.12.2011г. № 4220-VI значно збільшено штрафи за самобудам – ​​з 850,00 грн. до 10 мінімальних зарплат і введений новий штраф за експлуатацію самобуду в розмірі від 18 до 900 мінімальних зарплат. З огляду на, що індивідуальні житлові будинки або садові, дачні будиночки з хозпостройками відносяться до об’єктів 2 категорії складності, штраф за експлуатацію встановлюється в розмірі 45 мінімальних зарплат.

Станом на сьогодні діє мораторій на стягнення штрафів. Це дозволить в 2013 році обійтися «малою кров’ю». Але, з 2014 року мораторій закінчиться і узаконити самобуд буде набагато дорожче.